Uprawiał na swojej posesji konopie

Data:

Policjanci z Włocławka zatrzymali 34-latka, który na swojej posesji uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt roślin oraz marihuanę. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty i grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Włocławscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że 34-letni mieszkaniec powiatu uprawia nielegalnie na swojej posesji konopie indyjskie. Kilka dni temu złożyli mężczyźnie wizytę i potwierdzili swoje przypuszczenia. 

W ogrodzie funkcjonariusze znaleźli plantację nielegalnych roślin. Zabezpieczyli tam kilkanaście krzewów konopi w różnej fazie wzrostu.  Na tym jednak nie koniec. W mieszkaniu ujawnili dodatkowo 20 suszących się roślin konopi oraz kilka gramów marihuany. Nielegalne rośliny i susz zostały zabezpieczone do dalszych badań, a ich „właściciel” zatrzymany. 

Zebrany materiał pozwolił przedstawić 34-latkowi zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste i posiadanie marihuany grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.