Blisko 3 tysiące mieszkańców z „bransoletką życia”. Korzystają też włocławianie

Data:

„Bransoletki życia” to opiekuńczo-ratunkowy system teleopieki domowej, na który składają się monitorujące funkcje życiowe mobilne urządzenia do szybkiego przywoływania i centrum operacyjne, prowadzące przez marszałkowską spółkę Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio. Osoby objęte tym programem otrzymują „zegarek”, który zakładają na ręce. Dzięki urządzeniu mogą połączyć się z ratownikiem medycznym i wezwać pomoc.

Obecnie w „bransoletki życia” wyposażone są 2803 osoby, natomiast łącznie od 2021 r. do 31 października 2023 r. z usługi teleopieki skorzystało 3798 osób – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl. Od początku funkcjonowania Kujawsko-Pomorskie Telecentrum przyjęło 20896 wezwań wysłanych z bransoletek życia, z czego 13411 stanowiły alarmy wywołane wciśnięciem przez użytkownika przycisku SOS na opasce a 7485 było alarmami upadkowymi, wygenerowanymi automatycznie przez urządzenia. W efekcie tych alarmów zorganizowanych zostało 849 interwencji u uczestników projektu, z czego w 386 przypadkach konieczne było wezwanie służb ratunkowych a w 463 przypadkach wystarczyło wezwanie wskazanych opiekunów, osób z rodziny lub sąsiadów.

Obszerny materiał informacyjny na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/41183-blisko-3-tysiace-mieszkancow-z-bransoletka-zycia