Centrum Kultury Browar B. organizuje imieniny Mikołaja Kopernika. Będą teleskopy i mobilne planetarium

Data:

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Piotrem Majewskim, dziennikarzem i redaktorem naczelnym Radia Teleskop, które będzie propagować astronomię wśród uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Włocławka. Dnia 6 grudnia 2023 r. młodzież skorzysta z mobilnego planetarium, użyje teleskopów, aby przyjrzeć się obiektom astronomicznym, a także wykona kosmiczne magnesy i breloczki. Uczestnicy wysłuchają również prelekcji Piotra Majewskiego o bohaterze roku 2023 – Mikołaju Koperniku, o jego życiu oraz dokonaniach. 

Do udziału w wydarzeniu Browar B. zaprasza grupy zorganizowane ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Możliwość skorzystania z planetarium będą mieli również wszyscy chętni, którzy 6 grudnia odwiedzają Centrum Kultury Browar B. w godzinach popołudniowych, od godziny 16.00 do 18.00. 

Oprócz tego planowana jest wystawa astrofotografii autorstwa Piotra Majewskiego, a dla młodszych uczestników przygotowany będzie model rakiety Saturn 5, zrobiony w całości z klocków Lego. Bilety w cenie 7 zł w kasie Browaru B.

Szczegóły można sprawdzić na:

https://www.facebook.com/events/3554795488141273/?ref=newsfeed

Wydarzenie współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.