XVIII Kiermasz Bożonarodzeniowy w Muzeum Etnograficznym we Włocławku 

Data:

Przed nami czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników rodzimych wyrobów, organizuje już po raz osiemnasty kiermasz bożonarodzeniowy, na który zaprosiło twórców ludowych i rękodzielników. Można będzie od nich nabyć oryginalne, ręcznie wykonane ozdoby i przedmioty, które ucieszą niejedną obdarowaną nimi osobę.

Kiermasz odbędzie się 10 grudnia 2023 r., w godz. 10.00–15.00, w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6. 

Na stoiskach przygotowanych przez ponad 30 wystawców pojawią się bombki (również z malowanymi na miejscu dedykacjami), łańcuchy, aniołki, gwiazdki, mikołaje, kartki świąteczne, stroiki i choinki, serwety, bieżniki, rzeźby, świeczniki kute w metalu, wyroby garncarskie, deski kuchenne, torby, biżuteria, kosmetyki, zabawki robione na szydełku itp. Nie zabraknie (kto wie ☺) przysmaków zrobionych według tradycyjnych receptur, takich jak: pierniczki, pierniki, ciasta drożdżowe, makowce, serniki, konfitury, przetwory warzywne, miody, kapusta z grochem, pierogi z kapustą i grzybami, wędliny. 

Podczas zakupów można będzie zobaczyć wystawę okolicznościową pt. „Gwiazdkowe prezenty” pokazującą czym obdarowywani byli nasi przodkowie w połowie XX wieku i jakie specjały znajdowały się na świątecznym stole oraz niedawno otwartą ekspozycję czasową „Fajans włocławski. Biennale 1973–1991” ukazującą historię organizowanych po II wojnie światowej konkursów na malowany fajans. Najmłodszych zachęcimy do udziału w warsztatach plastycznych, na których będą mogli zrobić świąteczne nakrycie głowy. 

BILET WSTĘPU NA IMPREZĘ: 5 zł

(Dzieci do lat 7 – wstęp wolny)