Podsumowanie Sezonu 2023 Zarządu Okręgowego PZM

Data:

Zbliża się koniec roku, a to zwykle czas podsumowań. Takie miało miejsce minionej niedzieli podczas gali Podsumowania Sezonu 2023 Zarządu Okręgowego PZM w Bydgoszczy. W czasie imprezy rozdano puchary między innymi w konkurencjach Konkursowej Jazy Samochodem oraz Super Sprintu, w których startowali nasi klubowicze.

Tytuł Mistrza Okręgu PZM Bydgoszcz w Super Sprincie w kasie II zdobył Bartek Stacherczak. Wynik jaki osiągnął zawdzięcza dobrym startom we Włocławskich rundach cyklu, w których dwa razy wygrał swoją klasę. 

Tytuł Wicemistrza Okręgu PZM Bydgoszcz w Super Sprincie w klasie III zdobył Krzysztof Falczewski. Miejsce które zdobył to dowód na to że poczciwym Oplem Astrą I generacji można być konkurencyjnym.

Wypada też wspomnieć że gdyby nie awaria naszego rajdowego małżeństwa Laury i Tomasza Bilskich podczas pierwszej rundy Super Sprintu. Może udałoby się również wywalczyć jakiś tytuł, gdyż zabrakło im jednej rundy, aby być klasyfikowanym na koniec sezonu. 
Z dużym pechem spotkał się również Tomek Cieslak który podczas czwartej rundy Super Sprintu urwał koło. Gdyby nie ten incydent na pewno też liczył by się w stawce na koniec sezonu.

Przechodząc do podsumowania w klasyfikacji KJS można powiedzieć że podium w klasyfikacji końcowej klasy II było nasze.

Tytuł Wicemistrza Okręgu PZM Bydgoszcz w KJS w klasie II zdobył Bartłomiej Stacherczak. Suma punktów uzyskana startując w Rajdzie Grudziądzkim oraz Rajdzie Włocławskim gdzie w swojej klasie zajmował dwa razy 3. miejsca wystarczyła, aby na koniec sezonu stanąć na drugim stopniu podium.

Tytuł II Wicemistrza Okręgu PZM Bydgoszcz w KJS w klasie II zdobyła Laura Bilska. Tutaj wynik tym bardziej cieszy, gdyż to debiutancki sezon Laury za kierownicą. Do tej pory mogliśmy ją przez wiele lat obserwować na fotelu pilota. W tym roku postanowiła spróbować swoich sił po drugiej stronie i poprowadzić Citroena Saxo. Była bardzo dobra decyzja jak się okazuje!

Oprócz wyników indywidualnych nasz Automobilklub dzięki dobrym startom naszych reprezentantów zdobył tytuły:

Wicemistrza Okręgu PZM Bydgoszcz w Super Sprincie 
oraz;
II Wicemistrza Okręgu PZM Bydgoszcz w Konkursowej Jeździe Samochodem.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wyników. Życzymy powodzenia w kontynuowaniu i rozwijaniu swoich pasji motoryzacyjnych. 
Do zobaczenia w sezonie 2024.