Interaktywne Centrum Fajansu wyróżnione w konkursie Art in Architecture Festival

Data:

Interaktywne Centrum Fajansu wyróżnione w konkursie Art in Architecture FestivalKoniec 2023 roku przyniósł naszemu Skarbcowi Fajansu wyróżnienie w prestiżowym konkursie Art in Architecture Festival. Konkurs skierowany jest do architektów i inwestorów. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie ich do współpracy z artystami przy realizacji swoich projektów, poprzez promocję szerszego wprowadzenia sztuki do przestrzeni prywatnej, publicznej i obiektów komercyjnych.

Jednym z projektów wyróżnionych w kategorii PRZESTRZEŃ WYSTAWIENNICZA jest wystawa Interaktywne Centrum Fajansu – Skarbiec Fajansu we Włocławku. Adresatami wyróżnienia są: projektant tej przestrzeni Pracownia Koza Nostra Studio Sp. z o.o. oraz inwestor Centrum Kultury „Browar B.”

Pełne wyniki tegorocznej edycji konkursu, wraz z uzasadnieniem i fotogalerią: https://artinarchitecturefestival.com/laureaci/

Projektanci z Pracowni Koza Nostra Studio Sp. z o.o. podkreślają, że zabytkowy budynek przy ul. Żabiej 2 we Włocławku, w którym powstało Interaktywne Centrum Fajansu zachwyca swoją unikatowością: „Ten zabytkowy budynek już na etapie konkursu zupełnie nas zachwycił. Zabytkowy, przeszklony witrażowy świetlik nad główną salą wystawową to miejsce unikatowe. Nieczęsto się zdarza, żeby przestrzeń przeznaczona na wystawę miała w naturalny sposób tak interesujący koncentryczny rozkład i tak idealnie miękkie galeryjne doświetlenie”.

Rozmowa z projektantką Natalią Horak, m.in. o ulubionym miejscu w naszym Skarbcu:

https://www.onet.pl/styl-zycia/architekturaibiznespl/skarbiec-pelen-ceramiki-otwarto-interaktywne-centrum-fajansu-we-wloclawku/3c9hsh9,30bc1058