Włocławianin nagrodzony za znakomity sezon

Data:

Borys Piotrowski tegoroczną rywalizację w kartingu zakończył z aż trzema tytułami indywidualnymi. Trofea za nie odebrał w miniony weekend podczas oficjalnej gali w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

To był przełomowy rok w karierze dziesięciolatka z Włocławka. Borys Piotrowski sięgnął po swój pierwszy tytuł mistrza Polski w kartingu. W tej kategorii wiekowej wywalczył też tytuły w dwóch innych prestiżowych seriach. Został I-wicemistrzem cyklu ROK Cup Poland i II-wicemistrzem Rotax Max Challenge Poland. Jak jedyny w tej grupie wiekowej zdobył aż trzy trofea za cały sezon i ponownie został powołany do kadry narodowej w kartingu.

  • Jestem bardzo szczęśliwy, bo przed sezonem nie liczyliśmy na aż tak wiele – podkreśla Borys Piotrowski. – Plan zakładał starty w tylko jednej serii, a ostatecznie ścigałem się w aż trzech i w każdej z nich udało się zdobyć tytuł, w tym ten najcenniejszy, czyli mistrza Polski. Minimalny niedosyt pozostaje z powodu trzeciego miejsca w serii Rotax, ale to tylko jeszcze mocniej motywuje mnie do walki w kolejnym sezonie.

Plany na przyszły rok zespół ma naprawdę ambitne. Borys prawdopodobnie skupi się tylko na rywalizacji o mistrzostwo cyklu Rotax Max Challenge Poland. Wywalczenie w nim mistrzostwa dałoby włocławianinowi prawo startu w niezwykle prestiżowym Światowym Finale Rotax.

  • To nasz główny cel na przyszły sezon – podkreśla Ariel Piotrowski, tata i jednocześnie menedżer młodego zawodnika. – Bardzo chcielibyśmy wystartować w Hiszpanii, gdzie odbędzie się ten finał. Miejsca w nim mają zagwarantowane tylko mistrzowie krajowych serii.

Poza startami w kartingu Borys Piotrowski dalej zamierza rozwijać się też w sporcie samochodowym. Zespół planuje szereg startów w imprezach rajdowych i cyklach torowych. Utalentowany włocławianin w dalszym ciągu będzie rywalizował za kierownicą BMW E36, wyposażonym w trzylitrowy 250-konny silnik. Borys ma wziąć udział między innymi w pełnym cyklu Track Day Trophy, dwóch rundach serii Time Attack Trophy oraz w co najmniej kilku imprezach rajdowych w różnych zakątkach kraju. Ponadto pierwszego września zaprezntuje pokazowe przejazdy w trakcie największego festiwalu motoryzacyjnego w północnej części Polski, czyli czwartej edycji Auto Moto Show Toruń.

(materiał prasowy zespołu)

Tekst i fot.:  Ariel Team