Podsumowanie weekendu na włocławskich drogach

Data:

W miniony weekend (29.12.2023-01.01.2024) włocławscy mundurowi odnotowali 2 wypadki drogowe, a 19 zdarzeń zakwalifikowali jako kolizje. Ponadto zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, w tym 2 kierujących pojazdami mechanicznymi, którzy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Podczas ostatniego weekendu (29.12.2023-01.01.2024) policjanci odnotowali na drogach Włocławka i powiatu włocławskiego 21 zdarzeń  drogowych. W 2 przypadkach uczestnicy odnieśli poważniejsze obrażenia, dlatego zostały zakwalifikowane jako wypadki drogowe. Oba miały miejsce w sobotę, 30 grudnia.

Pierwszy z nich wydarzył się około godz. 9.00 w miejscowości Wiktorowo (gm. Lubraniec). Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że do wypadku doszło, gdy 44-letni kierujący pojazdem hyundai wyjeżdżał z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką nr 270, którą przemieszczał się pojazd audi. Kierujący audi, próbując uniknąć zderzenia, stracił panowanie nad pojazdem i ten dachował. Do szpitala trafiły osoby podróżujące audi. Po badaniach okazało się, że jedna z nich doznała obrażeń powyżej dni 7. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu pojazdem hyundai. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.

Drugi wypadek miał miejsce przed godz. 13.00 w miejscowości Wilkowiczki ( gm. Choceń). Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 29-letnia kierująca pojazdem jeep zjechała na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem dacia. Osoby podróżujące dacią trafiły do szpitala, gdzie okazało się, że jedna z nich doznała poważniejszych obrażeń. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierującej pojazdem jeep prawo jazdy i obecnie ustalają dokładne okoliczności zdarzenia w toku postępowania. 

Mundurowi podczas wszystkich kontroli sprawdzali także trzeźwość kierowców. Niestety w 7 przypadkach kontrole wykazały, że kierujący są pod wpływem alkoholu. W 5 przypadkach byli to nietrzeźwi rowerzyści, którzy za popełnione wykroczenie ukarani zostali wysokim mandatem. 

Pozostali dwaj, to kierowcy pojazdów mechanicznych. Obaj mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu i w takim stanie zdecydowali się na jazdę. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźni będą tłumaczyć się przed sądem, a grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Policjanci już zatrzymali im prawo jazdy.