Eliza Studzińska ukończyła Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku. Jest absolwentką europeistyki na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Warszawskim. W ramach stypendium Erasmus uczyła się na Wolnym Uniwersytecie w Brukseli na kierunku nauki polityczne. Studiowała na licznych studiach podyplomowych: dyplomacji kulturalnej i creative diplomacy (Collegium Civitas wraz z Instytutem Adama Mickiewicza), zarządzanie projektami (Akademia Leona Koźmińskiego) oraz na Podyplomowych Studiach Literacko-Artystycznych na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Była laureatką konkursu poetyckiego „Cała Jaskrawość”, otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Jednego wiersza” oraz drugą nagrodę w konkursie literackim „Bytom w 100 słowach”.
Swoje opowiadania publikowała w magazynach literackich: „Tlen Literacki”, „Helikopter” oraz „Akant”. W tym roku debiutuje na łamach najstarszego czasopisma literackiego w Polsce prestiżowego miesięcznika „Twórczość” wydawanego przez Instytut Książki.
Jest poetką, pisarką, blogerką i instagramerką. Debiutowała wierszem pt. „Marsz żywej nadziei” w wieku 14 lat w rubryce „Twórcy regionu” w „Gazecie Kujawskiej”. Jej debiut prozatorski to opowiadanie pt. „Architektka” opublikowane w zbiorku poezji i prozy pt. „Alkierz” włocławskiej grupy poetyckiej WZD („W Zakamarkach Duszy”).
W ramach Festiwalu TransPort Literacki Biura Literackiego w Pracowni Otwartej Prozą wzięła udział w warsztatach literackich pod okiem poety i pisarza Edwarda Pasewicza.
15 grudnia w kawiarni Czytelnik Nowe Wydanie w Warszawie odbyło się jej spotkanie autorskie poprowadzone przez redaktora Antoniego Wincha z miesięcznika „Twórczość”.
Podczas wywiadu Eliza Studzińska dużo mówiła o Włocławku i swojej pracy w Centrum Kultury „Browar B.”.
Wspomina Dyskusyjny Klub Filmowy „Ósemka”, 10-lecie „Browaru B.”, który mieści się w odnowionym dawnym browarze Bojańczyków. Nadmienia o nowo otwartym Interaktywnym Centrum Fajansu.
Eliza Studzińska na co dzień pracuje w Klubie „Zazamcze” jako specjalista ds. organizacyjnych. Wśród wielu rzeczy, które dzieją się w Klubie mówi o zorganizowanym w tym roku slamie poetyckim.
Rozmowa toczy się oczywiście wokół jej twórczości i opowiadania pt. „Pan Wsobny”, którego fragmenty czyta. Po raz pierwszy Eliza Studzińska podzieliła się tym tekstem w trakcie warsztatów literackich „Refleksy Literackie” w Teatrze Impresaryjnym prowadzonych przez Marzenę Agnieszkę Gajewską i Justynę Wojdyło.
Link do bloga Guwernantka Elizy Studzińskiej, gdzie zamieszcza felietony o kulturze:
https://guwernantka.wordpress.com/
Link do Instagrama @fotograficznie_lirycznie, gdzie publikuje autorskie teksty i zdjęcia:
https://www.instagram.com/fotograficznie_lirycznie/
Link do rozmowy z red. miesięcznika „Twórczość” Antonim Winchem: