Tysiące publikacji z dostępem „od ręki”. Terminal Platformy Cyfrowej Academica w naszej bibliotece

Data:

Zachęcamy do korzystania z dostępnego w czytelni przy ul. Warszawskiej terminala Platformy Cyfrowej Academica. Daje on możliwość korzystania z ponad 3,5 tys. publikacji z szerokiego wachlarza dziedzin wiedzy, w tym publikacji chronionych prawem autorskim.

W zasobie są cyfrowe wersje publikacji ze szczególnym naciskiem na publikacje przydatne w kształceniu i pracy naukowej za pośrednictwem terminali znajdujących się w polskich bibliotekach, muzeach, archiwach, instytucjach oświatowych i instytutach badawczych, które przyłączyły się do systemu oraz na stronie academica.edu.pl. 

W przeciwieństwie do klasycznych wypożyczeń międzybibliotecznych korzystanie z Academiki nie wymaga oczekiwania na przesłanie publikacji pocztą, lecz umożliwia jej natychmiastowe wyświetlenie na terminalu i jest bezpłatne.

Ze względu na wymogi prawnoautorskie, w przypadku publikacji chronionych prawem autorskim, z danej publikacji w tym samym czasie korzystać może tylko jedna osoba, jednak system umożliwia składanie rezerwacji, które gwarantują, że czytelnik może skorzystać z publikacji w wygodnym dla siebie terminie.

Pełna informacja na ten temat: https://biblioteka.wloclawek.pl/academica/