Kamil Stawiarz zachęca by walczyć o siebie.

Data:

Napisał do nas Kamil Stawiarz, 26 latek z Krakowa. Publikujemy przekazaną przez niego wiadomość.

„Kamil Stawiarz 26 latek z Krakowa wystąpił w programie „Spotkajmy się” TVP2 przeprowadzonym przez znaną aktorkę Panią Anne Dymną! „Ten reportaż wyciska łzy”!

Kamil Stawiarz z Krakowa ma 26 lat wiele w życiu przeszedł i wycierpiał. Postanowił opowiedzieć swoją historie w programie „Spotkajmy się ” w TVP2 i udzielić wywiadu Annie Dymnej.

Kamil w reportażu opowiedział jak wyglądało jego życie przed przyjściem na świat – jego mama miała guza na przysadce mózgowej, stąd chłopiec musiał zostać wyciągany z brzucha wcześniej, a jego mama musiała przejść operacje. Dzięki szybkiej interwencji i operacji jego mama widzi. Kamil przyszedł na świat jako wcześniak. Z powodu wcześniactwa oraz nieukształtowanych płuc Kamil miał problemy z oddychaniem. 11 miesięcy walczył pod respiratorem by przeżyć. Lekarze trzykrotnie ratowali Kamila, jednakże nie dawali mu żadnych szans na przeżycie. Twierdzili, że nie będzie chodził ani jadł. Jego mama i tata by go zabrać do domu musieli zdać specjalistyczny kurs medyczny oraz kurs pierwszej pomocy.

Jak słyszymy w wywiadzie dopiero po dwóch latach całkowicie minęło zagrożenie zdrowotne.

To że Kamil chodzi i funkcjonuje, jak sam mówi, to wielka zasługa jego rodziców i lekarzy że Szpitala Prokocimia w Krakowie z oddziału Intensywnej Terapii Medycznej.

Kamil urodził się też z wadą mikrocji. Z taką wada rodzą się dzieci (od 1 tys do 10 tys urodzeń). Kamil ukończył szkołę podstawową, gimnazjum integracyjne oraz szkołę zawodową – o specjalności elektormechanika, a także liceum zaoczne. Jak sam mówi zawdzięcza to wszystko swojej determinacji oraz rodzicom.

Kamil przeszedł serie 8 nieudanych operacjach rekonstrukcji małżowiny w Krakowskim Szpitalu Rydgiera. Został też zakażony gronkowcem złocistym. Po tych operacjach jak sam powiedział ma stany lękowe i depresje, musi brać leki i jest mu bardzo ciężko w życiu.

Kamil w nagraniu przyznał, że od 2019 roku szuka lekarza, który podejmie się naprawy na nowo ucha i je zrekonstruuje. Pisał maile do zagranicznych lekarzy, ale nie byli wstanie podjąć się operacji po wcześniejszych już nieudanych operacjach. Szansa pojawiła się w 2020 roku – polski profesor zadeklarował się, że zoperuje, jednakże wycofał z zabiegu rekonstrukcji ucha w 2022 roku, uznając że jest ryzyko. Kamil się nie poddał i znalazł lekarza w 2022, ale jak sam mówi nie chce narazie zapeszać, czeka cierpliwie na termin operacji.

https://vod.tvp.pl/informacje-i-publicystyka,205/anna-dymna–spotkajmy-sie-odcinki,277063

Zachęcamy do oglądnięcia tego wywiadu. A Kamil, jak sam mówi, zachęca by walczyć o siebie.

Pani Anna Dymna udostepniła to wydarzenie tez w swoich mediach społecznościowych https://www.facebook.com/photo/?fbid=1104428057437509&set=a.724851292061856