Weekend na drogach regionu

Data:

Przez ostatni weekend (10-12.05.2024) na drogach naszego regionu włocławscy policjanci odnotowali 20 kolizji. Na szczęście obyło się bez wypadku drogowego. Niestety, po raz kolejny nie zabrakło kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Kilku kierowców utraciło na 3 miesiące prawo jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.

Podczas ostatniego weekendu (10-12.05.2024) na drogach Włocławka i powiatu włocławskiego policjanci odnotowali 20 zdarzeń drogowych. Na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń uczestników i wszystkie zostały zakwalifikowane jako kolizje.

Niestety, nie zabrakło kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 10 takich osób, z czego 6 byli to kierowcy pojazdów mechanicznych. W dwóch przypadkach do zatrzymania doszło dzięki obywatelom.

Świadkowie, którzy nabrali podejrzeń co do trzeźwości kierowców, udaremnili im dalszą jazdę i powiadomili policjantów. Przeprowadzona następnie przez mundurowych kontrola trzeźwości potwierdziła, że zarówno 53-letni kierowca opla, jak i 50-letni kierowca hondy są pijani. Każdy miał około 3 promili alkoholu w organizmie. 

Nietrzeźwi kierowcy aut będą tłumaczyć się za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze przed sądem. Policjanci już zatrzymali im prawo jazdy. 

Z kolei 4 zatrzymani w miniony weekend nietrzeźwi rowerzyści, ponieśli już konsekwencje finansowe. Każdy z nich otrzymał mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych. 

Podczas codziennych służb policjanci ruchu drogowego zwracają także uwagę na przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym. W efekcie ujawnili 3 kierowców, którzy jechali ponad „setką” w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h. Za zlekceważenie przepisów kierowcy otrzymali wysokie mandaty i utracili na 3 miesiące prawo jazdy.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i rozsądek na drodze! Jedźmy ostrożnie, dostosujmy prędkość do panujących na drodze warunków i nigdy nie decydujmy się na jazdę pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków.