9 czerwca głosujemy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ruszyła kampania profrekwencyjna

Data:

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił kampanię profrekwencyjną samorządu województwa z nagrodami dla samorządów miejskich i gminnych oraz kół gospodyń wiejskich, formacji ochotniczej straży i sołectw w całym regionie. Nagrodą za najlepszą frekwencję (najwyższy wskaźnik frekwencyjny wyrażony odsetkiem biorących udział w głosowaniu osób uprawnionych) w kategorii obejmującej pięć największych miast regionu (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław) jest 150 tysięcy złotych. Pozostałe kujawsko-pomorskie miasta i gminy będą rywalizować w czterech osobnych kategoriach (stolice powiatów, pozostałe gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie i gminy wiejskie) o premie w wysokości 75 tysięcy złotych.

Pełna informacja na ten temat: https://kujawsko-pomorskie.pl/aktualnosci/glosujemy-w-wyborach-europejskich-kazdy-glos-sie-liczy/  

Do pójścia na głosowanie 9 czerwca 2024 r. zachęca również Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Przez dwadzieścia lat obecności w Unii Europejskiej województwo kujawsko-pomorskie pozyskało z UE łącznie 40 mld zł na realizację 17 000 projektów. PKB regionu wzrosło z 75,4 mld zł do 133,9 mld zł, a PKB per capita z 36,1 tys. zł do 66,5 tys. zł. Produkcja sprzedana przemysłu i budownictwa wzrosła z 47,9 mld zł do 96,2 mld zł, a bezrobocie rejestrowane spadło z 15,5% do 7,1%.

Głosując, wybieramy swoich reprezentantów do Parlamentu Europejskiego, którzy będą wpływać na legislację i wybór członków Komisji Europejskiej. To ma bezpośredni wpływ na nasze codzienne życie i życie innych obywateli. Głosowanie ma również bezpośredni wpływ na rozwój naszego regionu, województwa kujawsko-pomorskiego. Środki pozyskane z Unii Europejskiej w dużej mierze przyczyniły się do modernizacji infrastruktury, wsparcia dla lokalnych przedsiębiorstw oraz poprawy jakości życia mieszkańców.

Pełna informacja na ten temat: https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/jaka-polska—taka-europa-ty-decydujesz