Ogólnopolski Finał Lekkoatletyka dla każdego! Nestle Cup Włocławek 2024

Data:

Już 22 i 23 czerwca po raz kolejny grono adeptów lekkiej atletyki z całego kraju zawładnie  stadionem we Włocławku. Okazją będą zawody Nestle Cup dla uczestników programu Lekkoatletyka dla Każdego!, który w tym roku świętuje jubileusz 10-lecia istnienia.

Od powołania do życia programu Lekkoatletyka dla Każdego! przez różne formy aktywności organizowanych w jego ramach przewinęło się już blisko milion dzieci. Na starcie ponad 670 uczestnikówz 16 województw weźmie udział w wielkim tegorocznym finale cyklu. Impreza Nestle Cup 2024 odbędzie się 22 i 23 czerwca we Włocławku. 

W tym roku finał Nestle Cup będzie miał charakter dwuwymiarowy. Pierwszego dnia rozegrany zostanie Puchar Mistrzów. Przewidziano trzy konkurencje – skok o tyczce, chód sportowy oraz bieg z przeszkodami. Zmagania dzieci na żywo będą śledzić dawne wielkie gwiazdy tych konkurencji w tym tyczkarka Monika Pyrek oraz czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski.

Drugi dzień zawodów to Ogólnopolski Finał Lekkoatletyki dla Każdego! Nestlé Cup Włocławek 2024. Nestlé Polska jest partnerem programu od dekady. Z okazji obchodów 10-lecia Ldk! powstał e-book, który nie tylko dostarcza rodzicom niezbędną wiedzę na temat zasad odpowiednio zbilansowanej diety, ale również zachęca ich do wspierania budowania prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki firma przygotowuje też skierowany do rodziców konkurs w mediach społecznościowych. Będzie on ściśle nawiązywał do treści zawartych w e-booku.

Ogólnopolski Finał Lekkoatletyka dla Każdego! Nestle Cup Włocławek 2024 odbędzie się 22 i 23 czerwca. Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Lekkiej Atletyki. Sponsorami Nestle oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Współorganizatorami i partnerami zostały miasto Włocławek, LKS Vectra Włocławek oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  

Pełna informacja: https://www.lekkoatletykadlakazdego.pl/slider/1808,nestle-cup-2024 .